banner

BÖLÜM DETAYI

Lazer Uygulamaları

Dişhekimliği cerrahisinde, yumuşak dokuda her bakımdan etkili kesi işlemi için lazer en uygun seçimdir. İyileşme sonrası fonksiyonun problem olabileceği dil kökü, ağız tabanı, dudak köşesi gibi bölgelerde büyük avantaj sağlamaktadır. Epitelizasyon 2-3 haftada tamamlanmakta, operasyon sırasında dikkati çeken bir kanama olmamakta, ağrı ve ödem minimal düzeyde kalmaktadır. Prekanseröz lezyonların eksizyonu, hemanjiyom, lenfanjiyom, papillom, fibrom gibi benign tümöral kitlelerin uzaklaştırılması, preprotetik cerrahide protez fibroplazilerinin uzaklaştırılması, vestibül sulkus derinleştirilmesi, frenektomi, estetik amaçlı pigmentasyonların yok edilmesinde çok başarılı şekilde kullanılabilmektedir.

Dişhekimliğinde diş beyazlatmada da başarılı bir şekilde kullanılan lazerler ağrı, şiş, uyuşukluk gibi hastanın şikayet ettiği bölgelerde dokunun iyileşmesini hızlandırmak amaçlı da kullanılmaktadır.

BİZE YAZIN

AKADENTAL Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği | Beylikdüzü
Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.